You are here

Програма профілактики порушень постави і сколіозу у дітей

Реабілітації підлягають пацієнти з різноманітними порушеннями постави.

Постава – це звична поза (вертикальна поза, вертикальне положення тіла людини) у спокої і при русі. Звичне положення тіла - це те положення, яке регулюється несвідомо, так званим руховим стереотипом. Людина має тільки одну, притаманну лише їй звичну поставу. Формування постави починається з самого раннього віку. Неправильна постава сприяє розвитку ранніх «неправильних» змін у хребті. «Правильний» хребет має свої природні фізіологічні вигини в сагітальній площині (при огляді збоку) у вигляді шийного та поперекового лордозу (вигину допереду) і кіфозу (вигину назад) в грудному і крижовому відділах (представляє собою «знак питання»). Збільшення чи зменшення однієї кривизни призводить до зміни іншої. У фронтальній площині (при огляді зі спини) хребет у нормі повинен бути прямим. Навіть незначне викривлення хребта у всіх випадках слід розцінювати як відхилення від норми.

Причини появи викривлення хребта можуть бути як вродженими, так і набутими. До вроджених причин викривлення хребта відносять порушення нормального внутрішньоутробного розвитку, що призводить до недорозвиненості хребців, утворення клиновидних і додаткових хребців та інших патологій. Набутими причинами викривлення хребта є різноманітні захворювання, травми. Неправильне положення тіла внаслідок фізіологічних особливостей людини (плоскоступість, різна довжина ніг, косоокість або короткозорість через які людина вимушена приймати неправильну позу) теж є частою причиною розвитку викривлення хребта. Також, причинами, через які виникає викривлення хребта, можуть бути звички, щоденні стереотипи людини, завдяки чому вона  постійно перебуває в одній позі (заняття за столом з постійно нахиленою головою, неправильна поза сидіння на стільці).

На даний час велика кількість дітей, підлітків, а також і дорослих страждають від різноманітних порушень постави.

Мета – покращення постави та профілактика наслідків порушень постави шляхом активування власного м’язового корсету. Покращення якості життя.

Метод.

Використовується Метод професора В. Козявкіна. Він передбачає послідовне і довготривале лікування, яке проходить в 2 етапи, що регулярно чергуються. Тривалість періодів є індивідуальною і залежить особливостей соматичного і психо-неврологічного статусів.

 1. Етап інтенсивної корекції: проводиться в РЦ „Еліта ” протягом 5-ти днів.

В процесі реабілітації з кожним пацієнтом працює команда спеціалістів: невролог, рефлесотерапевт, фізіотерапевт, фахівці з фізичної реабілітації, медичні сестри. Медична реабілітація за Методом проф. Козявкіна використовуючи, як основу біомеханічну корекцію хребта, впливає на нормалізацію постави.

Включає: огляд лікаря (аналіз всіх додаткових обстежень, які необхідно надати: рентгенографію, МРТ, виписку від лікаря про характер захворювання та лікування та ін.)

Для кожного пацієнта складається індивідуальна програма реабілітації, яка враховує характер ураження, види порушення функцій хребта та кінцівок, соматичний та психо-неврологічний статуси.

Лікувальні заходи на один курс реабілітації – 5 днів:

 • біомеханічна корекція хребта за методом проф. В. Козявкіна  - 2 рази протягом курсу
 • рефлексотерапія  методом електропунктури -  4 рази протягом курсу,
 • масаж спини і шиї ( 2 масажні одиниці) щодня - 5 разів протягом курсу,
 • мобілізуюча гімнастика щодня - 5 разів протягом курсу,
 • воскопарафінові аплікації - 4 рази протягом курсу,
 • механотерапія - 4 рази протягом курсу,
 • вібротерапія - 4 рази протягом курсу,
 • компютерна ігротерапія - 4 рази протягом курсу.

2. Етап стабілізації та потенціювання ефекту проводиться пацієнтами, або медичними працівниками дільничної служби в домашніх умовах чи за місцем проживання.

Він триває 3-6 місяців та передбачає:

 • Виконання рекомендацій лікарів центру
 • Проведення при необхідності додаткових обстежень (МРТ, рентгенографія).

Запис пацієнтів на лікування проводиться спеціалістами реабілітаційного центру „Еліта" м. Львова.

 • за аналізом виписок від невролога, ортопеда-травматолога, тощо.
 • за аналізом додаткових методів обстеження ( МРТ, рентгенографії).
 • після консультації спеціалістів реабілітаційного центру „Еліта" м. Львова з уточненням статусу пацієнта, необхідністю проведення додаткових обстежень.

Запис проводиться за телефоном: +38 032 2317505, +38(068)2288000 (Viber&WhatsApp)